Lokalizacja i komunikacja

Położenie Osiedla Warszawa umożliwia mieszkańcom dogodny dojazd do centrum oraz poza miasto – zarówno za pośrednictwem komunikacji miejskiej, jak również własnym środkiem transportu. Inwestycja powstała przy ulicy Przerwanej, nieopodal Alei Jerozolimskich – jednej z głównych arterii miasta. W zasięgu krótkiego spaceru znajdują się liczne przystanki, a w ciągu dziesięciu minut można dotrzeć piechotą z terenu osiedla do Zajezdni Kleszczowa, skąd odjeżdżają autobusy linii 187, 189, 401 i 517. Tak dogodna lokalizacja gwarantuje mieszkańcom możliwość codziennego korzystania z komunikacji miejskiej, która często okazuje się szybszym środkiem transportu od samochodu. Zmotoryzowani mieszkańcy także są zadowoleni z dostępności Alei Jerozolimskich, które umożliwiają szybki wyjazd w stronę centrum, jak i poza miasto. Dworzec Warszawa Zachodnia, jak również Lotnisko Chopina znajdują się w odległości, jaką można pokonać samochodem w nieco ponad kwadrans.

W pobliżu osiedla

Wygodna lokalizacja Osiedla Warszawa uczyniła tę inwestycję doskonałą propozycją dla osób w każdym wieku, dla singli i rodzin z dziećmi. W pobliżu znajduje się wiele ciekawych miejsc rekreacyjnych, obiektów sportowych, sklepów i placówek usługowych. Mieszkańcy, którzy prowadzą aktywny tryb życia, doceniają sąsiednie kluby fitness, jak również oddalony o 6 kilometrów Ośrodek Sportu i Rekreacji Ursus, w którym znajdują się korty tenisowe oraz basen. W sąsiedztwie osiedla dostępne są liczne tereny spacerowe i ścieżki rowerowe. Najbliższe parki to: malowniczy Park ze Stawami Cietrzewia, Park Kombatantów, Park Staw Koziorożca oraz położony nieco dalej Park Szczęśliwicki. Popularnym kierunkiem weekendowych wycieczek wśród mieszkańców tej części Warszawy jest Plażówka w Ursusie, gdzie można zrelaksować się w miłym towarzystwie, wziąć udział w tematycznej imprezie lub wieczorze karaoke.

Osiedle Warszawa to znakomita propozycja mieszkaniowa dla rodzin z dziećmi. W pobliżu funkcjonują przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazja. W okolicy nie brak placówek handlowych, sklepów, aptek, jak również galerii i centrów handlowych. Nieopodal osiedla funkcjonują liczne placówki medyczne, stacje benzynowe i punkty usługowe. Aleje Jerozolimskie i ich bliskie sąsiedztwo to rozwijająca się okolica o bogatej infrastrukturze pieszej, drogowej i rowerowej. To miejsce, w którym można wygodnie zamieszkać, mając w zasięgu zarówno centrum Warszawy, jak również jej obrzeża oraz niezwykle bogatą ofertę kulturalną, sportową i rekreacyjną stolicy.